خواص نارنگی مرغوب شمالی

نارنگی خواص بی نظیری دارد که برای همه ی گروه سنی مناسب می باشد. این میوه بخاطر خواصی که دارد برای کودکان بسیار مفید می باشد. نارنگی شمالی از نارنگی های مرغوب کشور می باشد. و سالانه نیاز کشور را برطرف می کند.
درخت نارنگی یک درخت همیشه سبز می باشد و ارقام زود رس و دیررس دارد. ارقام زود نارنگی شمالی مانند نارنگی ژاپنی می باشد که اواسط شهریور ماه قابل برداشت است و ارقام میانرس و دیررس مانند نارنگی یافا می باشد. لیمو ترش آبگیری برای بسیاری از بیماریها، درمان می باشد و برای مشکلات پوست و بدن انسان کارساز می باشد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

سلامتی با خواص نارنگی

نارنگی از جمله مرکباتی است که خواص بی نظیری برای سلامتی انسان دارد. این میوه پرخاصیت که به راحتی پوست کنده می‌شود و خوردن آن آسان می باشد.
اگر می خواهید ویتامین ث بدنتان تامین می‌شود روزانه میوه نارنگی را بخورید تا علاوه بر تامین ویتامین ث بدن، از سرماخوردگی و آنفلوآنزا جلوگیری شود.
از آنجاییکه نارنگی حاوی فیبر خوراکی می باشد برای جلوگیری از یبوست بسیار مفید می باشد فیبر موجود در نارنگی به کاهش و کنترل قند خون نیز کمک میکند. فسفری که در نارنگی وجود دارد به رشد مغزی و هوش ذهنی افراد و مخصوصا کودکان کمک می کند. نارنگی می‌تواند یکی از میان وعده های مغذی و مفید برای کودکان در منزل یا مدرسه باشد.
مصرف لیمو ترش دزفول می‌تواند کلسیم بدن کودکان را تامین کند و به رشد استخوان بندی کودک سرعت ببخشد.
همانطوریکه می دانید نارنگی های شمالی، مرغوب و آبدار می باشند که همه خواص مثبت نارنگی را در خود دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.