اسامی انواع نارنگی جنوب

نارنگی یکی از متنوع ترین مرکبات می باشد که ارقام و اسامی مختلفی دارد. نارنگی هم در شمال و هم در جنوب کشت می شود. نارنگی های جنوب از کیفیت خوبی برخوردار هستند و آبدار و شیرین می باشند.
نارنگی به گونه های مختلف مثل شیرین، ترش، ابدار، ریز و درشت موجود هستند.در این میان نارنگی های جنوب بسیار شیرین و خوشمزه هستند.
انواع نارنگی مانند نارنگی های تانجلو، نارنگی کارا و نارنگی کینو از نارنگی های معروف جنوب می باشند که در جنوب ایران کشت می،شوند و بسیار پربار هستند.
نارنگی جنوب

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

خواص نارنگی جنوب

نارنگی جنوب نیز مانند نارنگی های نقاط دیگر کشور دارای فسفر فراوانی می باشد و سرشار از ویتامین ث می باشد.نارنگی به دلیل داشتن کلسیم فراوان برای اسکلت بندی کودکان بسیار مفید می باشد. و خوردنش برای کودکان ضروری می باشد.
نارنگی بخاطر موادی که دارد سبب لطافت پوست می شود. ولی مرکبات دیگر کمتر این خصوصیت را دارند.نارنگی اگر شیرین باشد سبب ارامش و تمدد اعصاب می شود.نارنگی را می توان ضدعفونی کننده ی بدن دانست زیرا به دلیل مدر بودن می تواند مواد زائد را از بدن خارج کند و به دلیل فیبری که در این میوه موجود می باشد سبب تخلیه ی مواد زائد بدن انسان می شود.
نارنگی جنوب از مرغوب ترین نارنگی های بازار می باشند که بهترین خواص را برای جسم انسان دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.